Poprzednia

Chevrolet Impala - chevrolet. Chevrolet Impala – do roku 1996 luksusowy samochód osobowy produkowany przez należącą do General Motors firmę Chevrolet. Impala ..
Chevrolet Impala
                                     

Chevrolet Impala

Chevrolet Impala – do roku 1996 luksusowy samochód osobowy produkowany przez należącą do General Motors firmę Chevrolet. Impala został ponownie wprowadzony do produkcji w roku 2000 jako przednionapędowy samochód klasy średniej. Ed Cole, główny technik Chevrolet pod koniec lat 50. określił model jako "prestiżowy samochód w zasięgu przeciętnego amerykańskiego obywatela".

W latach 1958-1965 Impala był najdroższym luksusowym pojazdem od Chevroleta, którego wyróżniającą cechą były wielkie skrzydła z tyłu pojazdu i światła tylne przypominające zmrużone gadzie ślepia. W roku 1965 Chevrolet wprowadził nowy model Caprice który był jeszcze droższy.

Pod koniec lat 60. Impala znajdował się w rodzinie samochodów luksusowych Chevroleta niżej tylko od Caprice, niżej od niego plasowały się bardziej ekonomiczne samochody jak Biscayne czy Bel Air. Głównymi konkurentami Chevroleta Impali byli: Ford Galaxie i Plymouth Fury.

Impala był jednym z najbardziej udanych samochodów od General Motors, w początkowych latach produkcji sprzedawał się najlepiej w swoim segmencie. Poziom sprzedaży z roku 1965, który wynosił ponad 1 000 egzemplarzy, wciąż jest nieosiągalny dla innych producentów. Od 1958 do 1996 roku sprzedano prawie 13 000 egzemplarzy modelu, co czyni go najlepiej sprzedającym się samochodem luksusowym wszech czasów.