Poprzednia

Chevrolet Orlando - chevrolet. Chevrolet Orlando – samochód osobowy typu kompaktowy minivan marki Chevrolet produkowany przez koncern General Motors od 2010 ..
Chevrolet Orlando
                                     

Chevrolet Orlando

Chevrolet Orlando – samochód osobowy typu kompaktowy minivan marki Chevrolet produkowany przez koncern General Motors od 2010 roku w dwóch generacjach. Do 2014 roku samochód oferowany był także w Europie. W 2019 roku zadebiutowała druga generacja pojazdu.

                                     

1. Historia i opis pojazdu

Samochód po raz pierwszy zaprezentowano w Paryżu w 2008 roku. Wersja produkcyjna zadebiutowała dwa lata później. Pojazd został opart na platformie Delta II. Sprzedaż auta w Europie rozpoczęła się w 2011 roku. Model nie jest dostępny na rynku amerykańskim z wyjątkiem Kanady.

                                     

2. Wersje wyposażenia

  • LT
  • LTZ
  • LT+
  • LS
  • LS+

Standardowe wyposażenie podstawowej wersji LS obejmuje m.in. systemy ABS z ESC, 6 poduszek powietrznych, dzieloną tylną kanapę, trzeci rząd siedzeń, dzielony, elektrycznie regulowane szyby przednie, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka, hydrauliczne wspomaganie kierownicy, centralny zamek z pilotem, oraz radioodtwarzacz z CD, MP3 i AUX.

Bogatsza wersja LS+ dodatkowo wyposażona jest w m.in. klimatyzacje manualną i klamki lakierowane pod kolor nadwozia.

Kolejna w hierarchii wersja - LT dodatkowo została wyposażona w m.in. światła przeciwmgielne, czujniki cofania, tempomat, kierownicę obszytą skórą, przyciemniane szyby, oraz chromowane zewnętrzne elementy wykończenia.

Wersja - LT+ została dodatkowo wyposażona w m.in. nawigację z Bluetooth, kamerę cofania i 16 calowe felgi aluminiowe.

Topowa wersja LTZ została ponadto wyposażona w m.in. elektrycznie składane lusterka, czujnik deszczu, elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne, oraz 17 calowe felgi aluminiowe.

W zależności od wersji samochód mogliśmy opcjonalnie wyposażyć w m.in. elektryczny szyberdach, lakier metalizowany, fabryczną instalację LPG czy też 18 calowe felgi aluminiowe.

                                     

3. Ciekawostki

  • W 2011 roku sprzedaż w Polsce wyniosła 668 sztuk, a w 2012 roku 1165 sztuk.
  • Do wybranych wersji z silnikiem 1.8 16V mogliśmy dokupić instalacje LPG wraz z montażem za 1 zł.