Poprzednia

Audi Q2 - audi. Q2 to najmniejszy samochód z gatunku SUV-ów i crossoverów w gamie Audi. Wbrew wcześniejszym spekulacjom samochód nie otrzymał, zgodnie z doty ..
Audi Q2
                                     

Audi Q2

Q2 to najmniejszy samochód z gatunku SUV-ów i crossoverów w gamie Audi. Wbrew wcześniejszym spekulacjom samochód nie otrzymał, zgodnie z dotychczasową hierarchią, nazwy Q1. Zaprezentowany oficjalnie podczas targów w Genewie pojazd niemieckiej marki otrzymał kanciasty design odznaczający się wyraźnie zaznaczonym słupkiem C, który w ramach szerokiej personalizacji może otrzymać różne kolory. Deska rozdzielcza podobna jest w dużym stopniu do tej z modelu A3. Q2 wyposażono w najnowszy system nawigacji MMI obejmujący sterowanie głosowe.

Polska premiera nowego modelu Audi miała miejsce w kwietniu 2016 roku na Targach w Poznaniu, natomiast oficjalna sprzedaż Q2 ruszyła w Europie włącznie z Polską jesienią 2016 roku.

Q2 jest jednym, z nielicznych modeli niemieckiej marki, jaki nie posiada bezpośredniej konkurencji u innych marek segmentu premium. Jedynym, o nieco odległej koncepcji, konkurentem miejskiego crossovera Audi jest Mini Countryman.