Poprzednia

Citroën C1 - citroën. Citroen C1 − samochód osobowy klasy aut najmniejszych produkowany od 2005 roku pod francuską marką Citroen. Od 2014 roku produkowana je ..
                                               

Citroën C15

Citroen C15 – samochód dostawczo-osobowy, produkowany przez firmę Citroen. Zbudowany na bazie modelu Visa. Pozwalał przewozić dwie osoby i ładunek. Po zakończeniu produkcji w 2005 roku, jego chwilowym następcą stał się większy Berlingo. Faktycznego następcy doczekał się w 2007 roku w postaci Nemo.

                                     

Citroën C1

Citroen C1 − samochód osobowy klasy aut najmniejszych produkowany od 2005 roku pod francuską marką Citroen. Od 2014 roku produkowana jest druga generacja modelu.

                                     

1. Pierwsza generacja

Citroen C1 I został zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2005 roku.

W 2008 roku przeprowadzono facelifting polegający na modyfikacji przodu pojazdu oraz palety silników. Drugi face lifting przeprowadzono w 2012 roku. Zmodyfikowano przód i tył, dodano światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED.

                                     

2. Druga generacja

Citroen C1 II został zaprezentowany w marcu 2014 roku. Oficjalna premiera auta miała miejsce podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2014 roku. Podobnie jak pierwszy pojazd o tej nazwie, C1 II również należy do trojaczków z Kolina - jego technicznymi klonami są Peugeot 108 i Toyota Aygo.

Samochód zyskał nieco na długości, ale jest węższy od poprzednika. Opcjonalnie pojazd wyposażyć można w m.in. kamerę cofania oraz ekran dotykowy o średnicy 7 cali, który jest sercem pokładowego komputera i umożliwia m.in. pełną integrację ze smartfonem. W roku 2020 zapowiedziano przedstawienie następcy o nazwie Ami. Premiera planowana jest na drugą połowę roku 2020.